naujos psichoaktyvios medžiagos

Toksikologo dr. Roberto Badaro užuominos

Niksonas paskelbė karą su narkotikais, ir kuo baigėsi…

(Dr. R. Badaras)

Spalio 23-iąją klinikinės toksikologijos gydytojas,  anesteziologas-reanimatologas dr. Robertas Badaras dalyvavo pokalbyje Žinių Radijuje apie naująsias psichoaktyvias medžiagas. Interviu metu jis leido suprasti, kad 1970-aisiais paskelbtas karas su narkotikais buvo nesekmingas. Biomedicinos mokslų daktaras mano, kad didžiausią žalą kelia naujosios psichoaktyvios medžagos, kurių sudėtis nežinoma nei toksikologams, nei narkotikų pardavėjams nei vartotojams, o paklaustas, kurie narkotikai yra jo profesionaliai mėgstamiausi, nurodė senus gerus heroiną, kokainą, LSD, MDMA, amfetaminą, metamfetaminą.

Toksikologas taip pat prasitarė, kad mažiausiai grėsmės kelia psichoaktyvios medžiagos, su kuriomis žmonija istoriškai ir kultūriškai susidraugavo labai seniai, o naujųjų, pavojingų ir gerai nepažįstamų medžiagų gamybą skatina prekursorių, reikalingų senosioms gaminti prekybos kontrolė. Dauguma naujųjų psichoaktyvių medžiagų gaminamos Kinijos liaudies respublikoje, ieškant pakaitalų senosioms ir reklamuojant jas kaip naujas, kas patinka jaunimui.

Pasak Roberto Badaro, diskusijos apie kanapes Lietuvoje tėra žaidimas smėlio dėžėje, nes naujosios psichoaktyvios medžiagos yra nepalyginamai pavojingesnės. Dr. Robertas Badaras leido suprasti, kad savo požiūriu į psichoaktyvias medžiagas mes esame labai atsilikę nuo vakarų pasaulio, o mokslo pasaulyje diskusija apie kanapes nebėra aktuali, nes kad ir kokios jos būtų, yra daug didesnių pavojų. Gydytojas pažymėjo, kad gatvėje perkamos kanapės yra dažnai išpurkštos sintetiniais kanabinoidais, kurie yra mirtinai pavojingi.

Į toksikologijos centrą papuolusių asmenų, pakėlusių ranką prieš save pagrindinė priežastis yra ne draudžiami narkotikai, o legalūs medikamentai, kurios toksikologas atsisakė įvardinti.

LAIDOS ĮRAŠĄ RASITE ČIA

Susiję įrašai

Narkotikų dekriminalizavimas

Neurologinis psichedelikų mechanizmas

Priklausomybė nuo benzodiazepinų: mamos mažytis padejėjas

Karas prieš narkotikus

Psichedelinės savigydos minų laukas

Kaip psichedelikai ateina į sveikatos apsaugos sistemą

You may also like