Gerbiami seimo nariai, mes Jus stebime.

 „Karas prieš narkotikus niekada nevyko! Pasaulio istorijoje matome tik  konfliktus tarp skirtingų narkotikų vartotojų ir gamintojų. Senovės Meksikoje alkoholio naudojimas buvo baudžiamas mirtimi, o ritualinis meskalino naudojimas – aukštinamas. XVI a. Rusijoje rūkantieji tabaką buvo gąsdinami sužalojimu ir galvos nukirsdinimu, o alkoholis buvo legalus. Prūsijoje žemesnės visuomenės klasės atstovams buvo draudžiama gerti kavą, tačiau alkoholis ir tabakas buvo legalūs.“

Sebastian Marincolo

Gaukite informaciją apie seimo narių požiūrį į narkotikų politiką el. paštu


  2020.08.12 Seimas užregistravo įstatymo projektą dėl nedidelio kiekio narkotikų dekriminalizavimo

  Sveiku protu vadovavosi ir įstatymo projektą teikė šie seimo nariai:

  Morgana Danielė (Laisvės partija)
  Kazys Starkevičius (Tėvynės sąjunga)
  Gabrielius Landsbergis (Tėvynės sajunga)
  Aušrinė Armonaitė (Laisvės partija)
  Viktorija Čmilytė-Nielsen (Liberalų sąjūdis)
  Ingrida Šimonytė (Tėvynės sąjunga)
  Stasys Šedbaras (Tėvynės sąjunga)
  Tomas Vytautas Raskevičius (Laisvės partija)
  Silva Lengvinienė (Laisvės partija)
  Ieva Pakarklytė (Laisvės partija)
  Marius Matijošaitis (Laisvės partija)
  Vytautas Mitalas (Laisvės partija)
  Simonas Gentvilas (Liberalų sąjūdis)
  Virgilijus Alekna (Liberalų sąjūdis)
  Andrius Bagdonas (Liberalų sąjūdis)
  Evelina Dobrovolska (Laisvės partija)
  Antanas Guoga (Darbo partija)
  Artūras Žukauskas (Laisvės partija)
  Kasparas Adomaitis (Laisvės partija)
  Paulė Kuzmickienė (Tėvynės sąjunga)
  Žygimantas Pavilionis (Tėvynės sąjunga)
  Dovilė Šakalienė (Socialdemokratų partija)
  Gintautas Paluckas (Socialdemokratų partija)
  Linas Jonauskas (Socialdemokratų partija)
  Vytautas Gapšys (Darbo partija)
  Domas Griškevičius (Išsikėlė pats)
  Tomas Bičiūnas (Socialdemokratai)
  Dalia Asanavičiūtė (Tėvynės sąjunga)
  Jurgita Sejonienė (Tėvynės sąjunga)
  Audrius Petrošius (Tėvynės sąjunga)
  Arūnas Valinskas (Tėvynės sąjunga)
  Eugenijus Gentvilas (Liberalų sąjūdis)
  Kęstutis Glaveckas (Mišri seimo narių grupė)
  Jonas Gudauskas (Tėvynės sąjunga)
  Matas Maldeikis (Tėvynės sąjunga)
  Kristijonas Bartoševičius (Tėvynės sąjunga)
  Vytautas Kernagis (Tėvynės sąjunga)
  Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė (Tėvynės sąjunga)
  Justas Džiugelis (Tėvynės sąjunga)

   

  Kaip 2014-2020 kadencijos seimas sugalvojo į cypę pasiųsti kanapių megėjus

  2016-aisiais metais seimas išsprendė teisinį nesusipratimą, kai tiems patiems nusikaltimams buvo taikomas ir administracinis ir baudžiamasis nusižengimų kodeksai. Deja, tautos atstovų skubotas ir neatsakingas sprendimas pastatė Lietuvą į vieną gretą su Albanija, Azerbaidžanu ir Rusija pagal narkotikų politikos neefektyvumą. Kalbant paprastai, praeitos kadencijos seimas užsimojo spręsti narkotikų problemas į cypę siunčiant ekstazį ar marihuaną išbandžiusius jaunuolius, egzotiškais augalėliais susižavėjusius programuotojus, magiškais grybais depresiją besigydančius nelaimėlius ir gyvenimo dugne jau atsidūrusius, bei ant mirties slenksčio balansuojančius nuo opioidų priklausomus ligonius.

  Taip, gerbiami seimo nariai, mūsų kalėjimai yra pati geriausia vieta narkotikų reabilitacijai, kurioje paaugliai išmoks atsispirti pagundoms, narkomanai susižavės blaivybės idėjomis, o naujojo amžiaus judėjimo entuziastai atsikratys tikėjimo magiškomis šaknelių ir lapėlių iš Pietų Amerikos, galiomis. Teistumo įrašas studentų biografijose leis jiems dar uoliau siekti karjeros, gauti puikius darbus ir sumokėti daugiau mokesčių tam, kad mūsų pensininkai galėtų mėgautis gerovės valstybe lyg nupušę, bet guvūs vokiečiai iš kruizinių laivų.

  Lietuvos policija ir teismai iki 2016-ųjų metų neturėjo ką veikti, todėl tik dėka jūsų, šios institucijos pagaliau gali įprasminti mokesčių mokėtojų pinigus, rengdamos kratas elektroninės muzikos koncertuose ir kratydamos šešiolikmečių kuprines.

  Nepaisant didėjančio tarptautinio spaudimo, jums pavyko sutvirtinti prekybinius ryšius su Kinija, iš kurios mes importuojame tik pačias inovatyviausias ir pažangiausias, naujos kartos psichoaktyvias medžiagas. Nes puikus ir modernus, tik prieš mėnesiuką susintetintas junginys yra daug pažangiau ir įdomiau už kažkokią garažiuke užaugintą ir senokai pabodusią kanapę. Juk toksikologas gerb. Robertas Badaras, gaivinantis iš diskotekos skubiai evakuotą Lietuvos ateitį, pernelyg lengvai supratęs kuo čia prelegentas apsinuodijęs, praras aistrą savo darbui.

  Ramūnas Karbauskis

  „Narkotikai yra dalykas, mano nuomone, netoleruotinas visiškai.“

  Ramūnas Karbauskis (Jolitos Vaitkutės kūrinys)

  Visiškai netoleruotini yra politikai, kurie priima sprendimus nesiremdami moksliniais tyrimais, Pasaulio Sveikatos organizacijos ir Jungtinių Tautų specialistų rekomendacijomis. Žvaigdžių stebėjimas ant neopagoniško piliakalnio negali pakeisti konsultacijų su specialistais, kai priimamas sprendimas tiesiogiai veikia tūkstančių žmonių likimus.

  2018-aisiais kriminalinis įrašas už nedidelį narkotikų kiekį papuošė beveik 2000 žmonių biografijas, tarp kurių 70%, buvo 18-29 metų asmenys. Pasaulyje nėra šalies, kurioje baudžiamasis persekiojimas už nedidelį nelegalių psichoaktyvių medžiagų kiekį padėjo išspręsti visuomenės narkotikų problemą.

  Kalbėdamas apie seime teiktas iniciatyvas panaikinti baudžiąmąją atsakomybę, Ramūnas Karbauskis meluoja kiekvieną kartą, teigdamas, kad siekiama legalizuoti narkotikų vartojimą. Dekriminalizacija nėra legalizacija, o įrankis, leidžiantis suteikti nuo priklausomybės kenčiantiems asmenims pagalbą, vietoje jų persekiojimo.

  Gąsdindamas narkotikų legalizacija, Ramūnas Karbauskis galėtų susipažinti su narkotinių medžiagų tarpusavio skirtumais ir jų keliamomis rizikomis. Narkotikai nėra vienodi, o vieni pavojingiausių – jau seniai legalūs. Alkoholis yra daug pavojngesnis narkotikas už daugelį tų, už kuriuos Ramūno Karbauskio bendražygių balsais (žiūrėti apačioje), tūkstančiai jaunuolių pateko po baudžiamojo persekiojimo girnomis. Jei alkoholis toks pavojingas, gal drauskime ir jį? Vynuogės nežino, kad rūgti nelegalu, todėl Ramūno Karbauskiams nepavyks joms pritaikyti baudžiamojo kodekso.

  Galima šviesti apie alkoholio keliamus pavojus, informuoti apie jo žalą organizmui, kurti pagarbią alkoholio vartojimo kultūrą, kurti pagalbos priklausomiems žmonėms infrastruktūrą, bet joks sausas įstatymas neatnešė norimų rezultatų. Alkoholio prohibicija XX a. pradžioje leido atsirasti ir sustiprėti mafijai, tačiau šio narkotiko vartojimo nesumažino.

  Lietuva kenčia nuo priklausomybės benzodiazepinams problemos. Šiuos legalius, nerimą laikinai slopinančius narkotikus dažnai lengva ranka išrašinėja šeimos daktarai. Priklausomybė jiems yra stipresnė nei heroinui ir ją sukūrė sveikatos apsaugos sistema. Jei benzodiazepinų skyrimas bus stipriai apribotas, Xanax ir kitais benzais bus užtvindyta juodoji rinka.

  LSD ir haliucinogeniniai grybai nesukelia jokios fizinės priklausomybės, ir tik retu atveju – psichologinę. Tiek JAV tiek Amerikoje vykdomi klinikiniai tyrimai, su įspūdingai teigiamais rezultatais, pritaikant šiuos narkotikus (juos derėtų vadinti psichodelikais) gydyti depresiją, nerimo sutrikimus, neurodegeneracines ligas, PRIKLAUSOMYBĘ TABAKUI, OPIOIDINIAMS NARKOTIKAMS IR ALKOHOLIUI.

  Ramūnas Karbauskis dirigavo valdančiosios daugumos sprendimams remdamasis savo ideologija, visiškai neatsižvelgdamas į teisės ir priklausomybių ligų specialistų rekomendacijas, pasaulio patirtį, narkotikų politikos ekspertų patarimus. Šie sprendimai atnešė Lietuvai ekonominę, psichologinę ir kriminalinę žalą. Ramūno Karbauskio nepagarba mokslininkų rekomendacijoms ir įtaka daro jį vienu pavojingiausių politikų Lietuvos istorijoje.

  Kiekvienas Valstiečių ir Žaliųjų sąjungos narys, balsuodamas dėl įstatymų liečiančių narkotikų politiką, turėtų atidžiai išnagrinėti temą, vadovautis savo sąžine ir lengvai pasiekiamomis žiniomis. Yra klausimų, kurie pernelyg svarbūs, kad taptų politinės ideologijos įkaitais. Nesvarbu, balsuoja valstietis, konservatorius, socialdemokratas, liberalas ar darbietis: jaunų žmonių likimus sprendžiantys įstatymai turi būti parengti atsižvelgiant į profesionalų rekomendacijas.

  Keletas iš šimtų baudžiamojo persekiojimo atvejų:

  Ką tik mokyklą baigusi, į užsienio universitetą įstojusi mergina nuteista už 0,007 g LSD siuntinį

  Nepilnametis nuteistas už dalinimąsį suktinėmis

  Dėl nedidelio kanapių kiekio sulaikyti 5 vilniečiai

  Žolės turėjusiam studentui – tūkstantinė bauda

  Ko neskaito dalis Lietuvos seimo narių:

  Informacija lietuvių kalba:

  Teisėjas pasibaisėjo, kokį įstatymą Lietuvoje priėmė už kanapių laikymą, platinimą ar naudojimą: viena jaunatviška klaida gali visiškai sugriauti gyvenimą?

  Kaip reikalingas toks griežtas įstatymas, jei teisėjai visada taiko išimtis?

  Karas prieš narkotikus pralaimėtas. Kaip atrodys taika?

  Informacija anglų kalba:

  Įrodymais pagrįsta narkotikų politika: ji prasideda kokybiškais įrodymais ir baigiasi politine reforma

  Visuomenės sveikata ir tarptautinė narkotikų politika

  5 efektyvūs narkotikų politikos keliai

  Pasak Filipinų teisėsaugos vado, šalies šoko ir baimės politika kare prieš narkotikus žlugo.

  Informacija rusų kalba:

  Какой должна быть наркополитика

  Россия: насколько эффективна война с наркотиками?

  “Война с наркотиками” как провал государства

  2019-01-15 baudžiamojo kodekso 199 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas

  Lietuvos Seime buvo bandoma pataisyti absurdiškus  narkotikus reguliuojačius įstatymus 4 kartus. Valdančiųju pastangomis, visos pataisos, kurias teikė arba palaikė Aurelijus Veryga (!), Aušrinė Armonaitė ar Mykolas Majauskas, buvo atmestos.

  Šią pataisą 2019-01-15 pateikė Mykolas Majauskas, siūlydamas švelninti atsakomybę už nedidelio kiekio narkotikų kontrabandą. Kitaip tariant, jei paauglys atsisiųs narkotikus internetu, jis nebūtų teisiamas kaip narkotikų kontrabandininkas:

  Seimo nario M. Majausko pranešimas

  Pataisa buvo atmesta. Seimo narių balsavimas:

  Balsavo prieš ir pateko į seimą 2020

  Šie seimo nariai nesigilino į narkotikų politikos niuansus, o balsuodami net nesugebėjo vadovautis sveiku protu:

  Dainius Gaižauskas (LVŽS)
  Aušrinė Norkienė (LVŽS)
  Arvydas Nekrošius (LVŽS)
  Stasys Tumėnas (LVŽS)
  Valius Ąžuolas (LVŽS)
  Agnė Širinskienė (LVŽS)
  Zenonas Streikus (LVŽS)
  Viktoras Pranckietis (LLS)
  Juozas Varžgalys (LVŽS)
  Rimantė Šalavičiūtė (LVŽS)
  Tomas Tomilinas (LVŽS)
  Antanas Vinkus (LVŽS)
  Kęstutis Mažeika (LVŽS)
  Gintautas Kindurys (LVŽS)
  Mindaugas Puidokas (DP)

  Balsavo už ir pateko į seimą 2020

  Šie seimo nariai, net jei ir nesigilino į narkotikų politikos niuansus, balsuodami sugebėjo vadovautis sveiku protu:

  Edmundas Pupinis (TS)
  Ingrida Šimonytė (TS)
  Mykolas Majauskas (TS)
  Irena Haase (TS)
  Andrius Kupčinskas (TS)
  Virgilijus Alekna (LLS)
  Eugenijus Gentvilas (LLS)
  Sergėjus Jovaiša (TS)
  Algirdas Sysas (LSP)
  Juozas Olekas (LSP)
  Rasa Budbergytė (LSP)
  Dovilė Šakalienė (LSP)
  Algimantas Dumbrava (LVŽS)
  Vytautas Bakas
  Guoda Burokienė (LVŽS)
  Eugenijus Jovaiša (TS)

  Kiti seimo nariai šiame balsavime nedalyvavo arba nebuvo išrinkti kitai kadencijai.

  Susiję įrašai

  Narkotikų dekriminalizavimas. Portugalijos pamokos

  Toksikologo Roberto Badaro užuominos

  Lengvi narkotikai

  Mamos mažytis padejėjas

  Karas prieš narkotikus

  Marihuanos legalizavimo istorija

   

  You may also like