Naudingi sveikatai

Naudingi sveikatai grybai

Naudingi sveikatai, tačiau nelegalūs
1998-ais metais žymus mikologas Paul Stamets skaitė paskaitą, kurioje atskleidė, kad psichoaktyvūs grybai pastūmėjo studijuoti mikologiją ir platesnį grybų pritaikymą ekologijoje ir medicinoje. Glotniagalvės suvaidino didelį vaidmenį ir Paul’o asmeniniame gyvenime. Būdamas 17, privalgęs psichodelinių grybų jis sugebėjo istrigti medžio viršūnėje per audrą su žaibais. Gal ir ne pats tinkamiausias psichodelinės terapijos būdas, tačiau jis padėjo jaunuoliui išgyti nuo kalbos sutrikimų.
Šiuo metu sintetinis psilocibinas pasiekiamas legaliai tik klinikiniuose tyrimuose. Norintys įsigyti šių potencialiai naudingų, bet baudžiamąją atsakomybę galinčių užtraukti grybų, turi 3 variantus: Ieškoti jų gamtoje Auginti namie Nusipirkti iš kažko, kas pasinaudojo viena iš pirmų dviejų galimybių Kadangi magiškuosiuose grybuose yra daug kitų galimai psichoaktyvių junginių: baeocistino, norbaeocistino ir norpsilocino (visų jų yra laukiniuose ir namuose auginamuose Psilocybe cubensis bei daugelyje kitų magiškųjų grybų rūšių), jų poveikis gali kiek skirtis nuo klinikiniuose bandymuose naudojamo sintetinio psilocibino. Augant akademiniam, farmaciniam ir visuomenės susidomėjimui psichodeliniais preparatais, kyla daug diskusijų, kaip ateityje užtikrinti sąžiningą šių vaistinių grybų prieinamumą.
Vienas iš paprasčiausių būdų – augintis šiuos grybus namuose. Nors pagal dabartinius Lietuvos įstatymus, tai yra sunkus nusikaltimas – nepardavinėjant derliaus, rizika būti pagautam nėra didelė. Nors auginimas namuose gali atrodyti sudėtingas, turint šiek tiek žinių, šis procesas yra gana paprastas. Tai sutaupo pinigų, išvengiama rizika įsigyti grybus iš nepatikimų šaltinių, be to, tokia veikla gali tapti puikiu hobiu.
Deja, mūsų valstybėje tapo įprasta bausti už nusikaltimus be aukos, todėl glotniagalvių auginimą namie galime laikyti ir subtilia pilietiško nepaklusnumo akcija.
Moksliniai tyrimai rodo, kad atsakingas glotniagalvių vartojimas gali suteikti daug naudos psichinei sveikatai, mažina uždegimus, ir leidžia atsikratyti ydingų mąstymo šablonų. Lietuvoje magiški grybai gali kainuoti 10-20 Eur už gramą. Už panašią kainą galima rasti ir grybų sporų, kurios, kaip sėklos, leidžia grybus pasodinti.
Lenkijoje psilocibino sporas galima įsigyti legaliai (moksliniams tikslams). Deja Lietuvoje jos laikomos narkotikų prekursoriumi, todėl prekyba jomis draudžiama. Investavus į sporas, naudojant paprastą – legalią įrangą galima nesunkiai užsiauginti 100X daugiau kainuojantį derlių, kurio asmeniniam – terapiniam naudojimui pakaks ilgam.
Dėl mokslu ir racionalumu nepagrįstų įstatymų, norintys pasinaudoti draudžiamų medžiagų teikiama nauda, priversti turėti reikalų su nenuspėjamo patikimumo prekeiviais. Nuo senovinių raštelių drevėse metodų, iki nervus tampančio laukimo užsakius medžiagas tamsiajame internete: tokie vaistų įsigijimo būdai gali užgožti bet kokią galimą psichodelikų terapinę naudą. Augindami vaistus patys jūs atsikratysite daugumos šių rūpesčių ir išvengsite daugelio rizikų.
Prieš išleisdamas plačiai skaitomą knygą “Kaip pakeisti protą”, Michaelas Pollanas daug rašė apie maistą. Požiūris į psichodelinę mediciną gali būti panašus į jo požiūrį į maistą, kuris aprėpia tvaraus savęs apsirūpinimo strategijas, ryšio su procesu ir tradicijomis atkūrimu, bendruomenės kūrimu. Didėjant galimybei, kad psichodelikų tiekimo grandinė gali būti modeliuojama pagal JAV legalių kanapių tiekimo grandinę, pasirinkimas perduoti gamybą didelio masto industrinėms auginimo operacijoms kelia grėsmę, kad psichodelikams teks tapti dar viena preke, o mes patys tapsime pasyviais ir neatsakingais vartotojais. Be to, atsižvelgiant į dabartinę teisinę sistemą turime savęs paklausti, ar bendruomenės, kurios istoriškai vartojo psichodelikus kaip savo kultūrinių tradicijų dalį, turėtų būti suvaržytos pelno siekiančių korporacijų, kurios užsiima intensyviu politiniu lobizmu.
Karas prieš narkotikus primena karą Afganistane. Jo laimėti neįmanoma, o pralaimi visi. Kaip atrodys taika? O anglų kalboje grybai net nevadinami narkotikais.

Susiję įrašai

Magiški grybai

Kaip rasti ir atpažinti Psilocibiną

McKenna ir magiškų grybų auginimas namuose

You may also like