Psichodelinė terapija

Legaliai veikiantys psichodelinės terapijos centrai

Terapija

Terapija su psichodelikais vadinamos terapinės praktikos, kurių metu pacientai vartoja psichodelines medžiagas. Jos efektyvumas buvo intensyviai tiriamas 1950-1960’aisiais, kol psichodeliniai narkotikai pasidarė kontrakultūros dalimi, ir paplito jų rekreacinis vartojimas be profesionalų priežiūros. Naujoji mokslininkų karta atnaujino šiuos daug žadančius tyrimus gavę atsakingų JAV ir ES institucijų leidimus. Psichodelinės terapijos metu profesionalai saugioje aplinkoje atsargiai dozuoja klasikinius psichodelinius narkotikus (LSD, DMT, psilocibiną), sukeldami tvarius paciento elgesio ir psichologijos pasikeitimus. Preliminarūs tyrimų rezultatai rodo didžiulį šių tiesioginės priklausomynės nesukeliančių narkotikų potencialą gydant depresijos, nerimo, kompulsyvaus elgesio, potrauminio streso sindromo sutrikimus ir priklausomybės ligas, tokias kaip alkoholizmas, rūkymas. Taip pat šių terapijų metu padedama susitaikyti su mirtinos ligos diagnozės sukelta depresija.

Rizika

Psichodeliniai narkotikai yra labai galinga priemonė ir jie iš tiesų gali pakeisti asmenybę ar jos gyvenimo tikslą. Išprovokuojamos mistinės patirtys gali turėti stiprų poveikį pasaulėjautai. Ne vienas psichodelinius narkotikus tyrinėjęs mokslininkas priemė karjerą pakeičiančius sprendimus dėl savo išgyventos asmeninės samonę keičiančios patirties. Šių medžiagų poveikio stiprumas lenkia visus žinomus sąmonę veikiančius medikamentus. Stipriai sergantiems ligoniams jie gali padėti išgelbėti gyvybes, tačiau dar nėra atsakyta į klausimą, ar verta rizikuoti ir psichodelikų imtis sveikiems ar nesunkiai dvasiškai sergantiems žmonėms. Yra įrodymų, kad psichodeliniai narkotikai gali paskatinti šizofreniją ar sukelti psichozės priepolius į šiuos sutrikimus jau linkusiems žmonėms.

Legalumas

“Tam tikrose jurisdikcijose narkotikų populiarinimas, idealizavimas ar naudojimas yra draudžiamas. Taip pat suteikiantys psichologinę pagalbą kol pacientas vartoja psichodelinius narkotikus gali būti baudžiami už skatinimą vartoti nelegalias medžiagas. Nors ir turėdami gerus ketinimus, asmenys, suteikiantys paramą psichodelinės kelionės metu turi atidžiai apgalvoti savo veiksmus bendraujant su pacientais, kad nebūtų traktuojami kaip padedantys pažeisti įstatymą.”

/ Šaltinis: MAPS

“…atsakingi psichoterapeutai atsisakys asistuoti psichodelinėje terapijoje, nes tai kelia rizika būti apkaltintiems draudžiamų medžiagų vartojimo skatinimu ir pagalba vartojant narkotikus, net jei psichoterapeutas ir nepadeda jų įsigyti”

/ Šaltinis: TheraPsill

“Ar gydytojas arba psichologas gali patarti pacientui gydytis nelegaliais psichodelikais? Koks jo vaidmuo jei pacientas yra tvirtai apsisprendęs vartoti psichodelikus gydymo tikslais? Atsakymas į pirmą klausimą yra paprastas: kalbėjimas apie psichodelikus su pacientu yra apsaugotas pirmosios pataisos (JAV žodžio laisvės įstatymas). 

Jei pacientas nusprendžia imtis psichodelikų bandydamas išgyti, medicinos profesionalas privalo būti atsargus vertindamas savo vaidmenį. 

Kokia yra baudžiamoji ir civilinė terapeuto atsakomybė jei jis yra šalia draudžiamus preparatus naudojančio paciento? Gydytojas vykdo nusikaltimą, jei įsigyja, laiko ar duoda pacientui uždraustas medžiagas. Tačiau vengiant šių veiksmų, kita gydytojo atsakomybe papuola į pilkąją zoną. Tarkime pacientas atvežamas pas psichologą pavartojęs psichodelinių medžiagų pusvalandžiu anksčiau. Pavienis tokio tipo atvejis neturėtų gąsdinti terapeuto, tačiau tai naudoti kaiup standartinę praktiką nėra geras patarimas.” 

/ Richard Glen Borre “Psichodelinė medicina ir teisė”

 

Psichodelinės programos ir stovyklos

https://synthesisretreat.com/

https://www.ademvuur.nl/

https://psilocybinretreat.awholenewhigh.com/

http://www.ayahuasca.nl/home.html