Bitlai

Kaip Bitlai ragavo rūgštį

Praėjus keliems mėnesiams po to, kai George’as Harrisonas ir John’as Lennon’as to nežinodami buvo apsvaiginti LSD vakarienės pas dantistą metu, visa grupė nusprendė išbandyti psichodelikus tinkamai. Sumanymui įgyvendinti jie susirinko Zsa Zsa Gabor name kartu su Peter’iu Fonda ir David’u Crosby.

“The Beatles” pirmą kartą su rūgštimi susidūrė neplanuotai. 1965 m. pavasarį Džonas Lenonas ir Džordžas Harisonas kartu su žmonomis Cynthia Lennon ir Patti Boyd buvo pirmą kartą pavaišinti LSD, kai vakarieniavo savo odontologo namuose.

Odontologas John’as Riley ir jo mergina Cyndy Bury pavaišinę grupę puikiu maistu, paragino garbingus svečius pasilikti išgerti kavos ir jie nenorom sutiko…

Riley norėjo būti pirmuoju žmogumi, parodžiusiu “Beatles” rūgštį, todėl poroms baigus gerti kavą, Riley informavo Lennoną, kad cukraus kubeliuose buvo LSD – galingo naujo narkotiko, pasižyminčio neįtikėtinu haliucinogeniniu poveikiu.

Lenonas sušuko: “Kaip jūs drįstate taip su mumis elgtis!”

Džordžas prisiminė: “Dantų gydytojas kažką pasakė Džonui, o Džonas atsisuko į mane ir pasakė: “Mes suvartojome LSD”. Na ir kas? Eime!”

Cynthia Lennon sureagavo daug jautriau. Ji prisiminė šį įvykį: “Pasijuto, lyg staiga atsidurtume siaubo filmo viduryje, kambarys atrodė vis didesnis ir didesnis….”.

“Tas veikėjas vis prašė, kad pasiliktumėm” tęsė George’as, “ir viskas pasidarė truputį įtartina; jautėsi, lyg jis kažką planuotų savo namuose, kad buvo kažkokia priežastis, kodėl jis nenorėjo mūsų paleisti. Man rodos, kad jis planavo didelę orgiją ir planavo visus išdulkinti. Tikrai manau, kad jo motyvas buvo toks.”

Abu bitlai ir jų žmonos pabėgo iš Johno Riley buto ir surado prieglobstį klube “Ad Lib”, kur narkotikų poveikis užgriuvo visa jėga. Kaip prisimena Lennonas, “Mes tapome tiesiog išprotėję. Buvome tiesiog išprotėję. Visi galvojome, kad lifte kilo gaisras, bet tai buvo tik maža raudona lemputė, o mes rėkėme, visi sukaitę ir isteriški!”

Kol Lenonas išsigandęs blaškėsi, Džordžas jautė visai kitokią patirtį. “Mane apėmė toks didžiulis palaimos jausmas, kad Dievas egzistuoja ir aš jį matau kiekviename žolės stiebe”, – sakė jis. “Tai buvo tarsi šimtai metų patirties per 12 valandų”.

Naktis baigėsi George’o namuose Ešeryje, kur John’as pradėjo keisti savo požiūrį į rūgštį. “Dieve, buvo tiesiog baisu, bet fantastiška, Džordžo namai atrodė kaip didelis povandeninis laivas”, – sakė jis. Po kelių mėnesių, per antrąjį “The Beatles” koncertinį turą po Jungtines Amerikos Valstijas, Džonas ir Džordžas laisvu laiku Los Andžele vėl nusprendė išbandyti LSD.

 

George Harrison

Mes su Johnu nusprendėme, kad Paulas ir Ringo turi pabandyti rūgšties, nes nebegalėjome su jais bendrauti. Ne tik tame pačiame lygmenyje, mes negalėjome su jais bendrauti iš viso, nes rūgštis mus labai pakeitė.

John Lennon

Mes tiesiog nusprendėme vėl vartoti LSD 1965 m. gastrolių metu, viename iš tų namų, panašių į Doris Day namus, ar kur ten buvome apsistoję…

George Harrison

Tai buvo kanopos formos namas ant Mullholland kalvos.

John Lennon

Tai buvo kažkas iš Disneilendo.

Peter Fonda

“The Beatles” apsistojo Benedikto kanjone ant polių pastatytame name. Manęs paprašė atvažiuoti ir aš atvykau savo jaguaru. Man buvo nurodyta pasakyti slaptažodį namą saugojusiai policijai, tačiau tokios apsaugos priežastis man paaiškėjo tik tada, kai privažiavęs kelio posūkį, prieš pat jų nuomojamą namą pamačiau, kad visas kanjono kraštas pilnas rėkiančio jaunimo.

Roger McGuinn

Mes atvykome ir kartu su David’u Crosby, John’u Lennon’u ir George’u Harrison’u suvalgėme LSD, kad vienas kitą geriau pažintumėme.

John Lennon

Mes tiesiog jį suvartojome: Ringo, Džordžas ir aš, Neilas Aspinalas ir pora “Byrds” narių, koks jo vardas? Tas iš “Stills and Nash”? Crosby, ir dar vienas vaikinas, kuris anksčiau atliko pagrindinį vaidmenį – McGuinn.

George Harrison

Tačiau Paul’as nevartojo LSD, jis jo nenorėjo. Taigi Ringo ir Neilas išgėrė, o Mal’as liko sveikas, kad galėtų viskuo pasirūpinti. Dave’as Crosby ir Roger’is McGuinnas iš “Byrds” taip pat buvo atėję, ir nežinau kaip, bet ten buvo ir Peter’is Fonda.

Peter Fonda

Kai tik įėjau į namą, David’as Crosby davė man LSD dozę.

George Harrison

Aš jau įsivaizdavau, kas nutiko, kai pirmą kartą suvartojau LSD, tačiau įsivaizdavimas neprilygsta realybei. Kai pradėjo veikti vėl, aš pagalvojau “Jėzau, aš prisimenu!”. Bandžiau groti gitara, tada atsidūriau plaukimo baseine ir tai buvo puikus jausmas; buvo gera vandenyje.

John Lennon

Mes buvome sode, tai tik antras kartas, kai vartojome LSD, ir dar nieko nežinojome apie tai, kaip tai daryti gražioje vietoje, kaip atvėsti ir panašiai… mes tiesiog vartojome. Ir staiga pamatėme žurnalistą Don’ą Short’ą, ir galvojome: “Kaip mums elgtis normaliai?”. Nes įsivaizdavome, kad elgiamės neįprastai, nors taip nebuvo. Galvojome: “Nejaugi kas nors mus mato?”.

George Harrison

Plaukiojau baseine, kai išgirdau triukšmą, nes jis taip suaktyvina tavo pojūčius, kad beveik matai per užpakalinę galvos dalį. Apėmė bloga nuojauta, atsisukau, o ten buvo Don’as Short’as iš “The Daily Mirror”. Jis mus persekiojo viso turo metu, apsimesdamas, kad yra draugiškas, bet iš tikrųjų stengėsi mus prisijaukinti.

John Lennon

Mes su siaubu laukėme, kol Donas Šortas išeis, o Neilas Aspinalas, kuris taip pat niekada nebuvo vartojęs rūgšties, ją išgėrė ir vis tiek turėjo dirbti turo vadybininku, todėl jam pasakėme: “Eik ir atsikratyk Don’u Šort’u…”

George Harrison

Buvome vienoje vietoje, John’as, aš, Roger’is McGuinn’as ir Don’as Short’as, ko gero, vos už 20 metrų, ir kalbėjomės. Tačiau atrodė, kad žiūrime pro kitą teleskopo galą. Atrodė, kad Donas yra labai toli, o mes sakėme: “O, šūdas, ten tas vaikinas…” Neilas turėjo nusivesti jį žaisti biliardo, stengdamasis sulaikyti.

Ringo Starr

Neilas turėjo susidoroti su Don’u Short’u, o aš baseine maudžiausi drebučiuose.

Don Short

Neilas Aspinal’as palydėjo mane į biliardo kambarį, nes buvau vienintelis žurnalistas patalpose. Jo darbas buvo nukreipti mano dėmesį nuo to, kad visi kiti vartojo rūgštį.

George Harrison

LSD nėra toks narkotikas, su kuriuo norisi žaisti, šalia esant Don’ui Short’ui.

John Lennon

Paul’as jautėsi labai nejaukiai, nes mes visi buvome šiek tiek žiaurūs: “Mes vartojame, o tu ne!” Mes negalėjome valgyti savo maisto, aš tiesiog nesugebėjau su tuo susitvarkyti. Bandėm imti  jį rankomis, o stebint visiems namuose mus aptarnavusiems žmonėms, tiesiog mėtėme jį (maistą) ant grindų.

Peter Fonda

Davidas Crosby priėjo prie manęs, nežinau, kodėl būtent manęs, ir pasakė: “George’as turi bėdų…” Taigi turėjau pas jį nueiti ir pasakyti: “Nesijaudink , Džordžai, štai ką daro šis narkotikas, jis išveda tavo protą, tavo smegenis, iš tos funkcijos, kurią tu manai, kad jos atlieka… Jis atrakina suvokimo duris…”

George Harisson

Fonda vis kartojo: “Žinau, ką reiškia būti mirusiam, nes pats save nušoviau.” Kažkada jis netyčia į save šovė ir dabar rodė mums savo šautinę žaizdą.

Peter Fonda

Kai buvau dešimties metų, netyčia šoviau sau į pilvą, o mano širdis, gulint ant operacinio stalo, tris kartus nustojo plakti, nes buvau netekęs daug kraujo.

John Lennon

Peter’is Fonda nuolat sėdėjo šalia manęs ir šnabždėjo: “Aš žinau, ką reiškia būti mirusiu….”. Mes jam sakėme: “Dėl dievo meilės, užsičiaupk, mums tai nerūpi! Mes nenorime žinoti!”

George Harisson

Fonda buvo labai užknisantis.

Peter Fonda

Lennon’as į mane sušnairavo ir tarė, “Tu žinai kaip būti mirusiu? Kas sudėjo tau visą šitą mėšlą į galvą? Žinai, verti mane jaustis lyg niekada nebūčiau gimęs..”

Roger McGuinn

Lennon’as nebegalėjo tverti ir sušuko “Išveskite šitą bičą iš čia!”

George Harisson

Jie atsivežė kelias žvaigždes ir paruošė filmą žiūrėjimui namuose. Iki vakaro visi tie nepažįstami žmonės sėdėjo aplink su makiažu, o rūgštis tiesiog perskrodė visą tą nesąmonę. Buvo įjungtas filmas, “Cat Ballou”, kuriame jau buvo įgarsinta žiūrovų reakcija, kai visi sėdite automobiliuose ir negirdite, kaip kiti juokiasi. Vietoj to filme jums pasakinėja, kada juoktis, o kada ne. Buvo keista tai žiūrėti apsvaigus nuo rūgšties.

Roger McGuinn

Mes žiūrėjome “Cat Ballou”, o John’as (Lennon’as) nenorėjo turėti nieko bendro su Fonda.

George Harisson

Visada nekenčiau Lee Marvino, o klausydamas to kito nykštukinio vyruko su skrybėle ant galvos… Maniau, kad tai didžiausia nesąmonė, kokią tik esu matęs gyvenime; to buvo per daug, kad galėčiau ištverti!

Pastebėjau, kad pabėgdavau “ten”, kažkur dingdavau, o paskui – bum! Aš vėl grįžtu į savo kūną. Apsižvalgiau ir pamačiau, kad John’as ką tik padarė tą patį. Jūs dalyvaujate tandeme, kurį laiką būnate ten, o paskui – BUM!

O tada: “Oho! Kas atsitiko?

Ai, čia vis dar “Cat Ballou”…

Roger McGuinn

Namuose buvo didelis vonios kambarys, ir mes visi sėdėjome ant dušo krašto, pasidėję gitarą, pakaitomis grodami savo mėgstamas dainas. Su Džonu sutarėme, kad “Be-Bop-A-Lula” yra mūsų mėgstamiausias šeštojo dešimtmečio roko įrašas.

Peter Fonda

McGuinnas ir Harrisonas grojo savo elektrinėmis dvylikos stygų gitaromis be garso stiprintuvo, tačiau kietas vonios kambario paviršius stiprino garsą. George’as grojo Bacho rifus, kurie mane paliko be žado.

Roger McGuinn

Parodžiau George’ui Harrisonui keletą Ravi Shankar garsų, kuriuos buvau girdėjęs, nes buvome iš tos pačios įrašų kompanijos. Papasakojau jam apie Ravi Shankar’ą, ir jis pasakė, kad niekada anksčiau negirdėjo indiškos muzikos.

David Crosby

George’as kažkam pasakė, kad aš jį sudominau Ravi’u Shankar’u. Žinau, kad nešiodavausi vieną iš Ravi albumų ir, pasitaikius bet kokiai progai, kreipdavau žmones į jį. Sakydavau: “Jūs dar nieko negirdėjote, paklausykite šito…”

Peter Fonda

Nuėjau į virtuvę atsigerti ir susidūriau su savo pažįstama Peggy Lipton, kuri sėdėjo svetainėje ir atrodė pasimetusi.

Ji pasakė: “Nežinau, kodėl aš čia….”.

Grįžau pas berniukus ir pasakiau, kad svetainėje sėdi graži blondinė. Kažkas paklausė, ar aš tripinu, o aš atsakiau: “Ne, aš pauosčiau jos tarpkojį ir ji tikrai buvo blondinė…”

Taigi Paul’as pasidarė šeimininku. Ir, kaip paaiškėjo, jis buvo vienintelis, neapsvaigęs nuo LSD.

Peggy Lipton

Ten buvau vienintelė mergina, o Džonui Lenonui tai tikrai nepatiko. Jam visai nepatiko, kad aš ten buvau. Jis buvo piktas ir sarkastiškas. Vienu metu jie dalijo albumą, žiūrėjo pirmojo turo nuotraukas, ir Džonas pasakė kažką šlykštaus: “Ką ji čia veikia?”

Man kilo mintis, kad John’as manė, jog Paul’as yra idiotas, kad į merginą žiūri taip rimtai, jog iš tikrųjų kviečia ją vakarienės, kai jam tereikia ją po vakarienės išdulkinti.

Galų gale, prieš atvykstant kitiems žmonėms, vonios kambaryje surūkėme kasiaką: Ringo, Džordžas, Paul’as ir aš. Mums buvo smagu. Džono išpuolis mane laikinai pribloškė, bet tik tada, kai buvau apsvaigus, mane apėmė tikra paranoja.

Su Paul’u išėjome iš vonios kambario ir tarsi nuplaukėme į kambarį, kur jis laikė mane už rankos, ir tamsoje keletą kartų pasijuokėme.

Bet aš buvau gerokai per daug apsvaigusi.

Pasijutau prislėgta, Paul’as nekreipė dėmesio.

Joan Baez

Jie išsiuntė savo žmones, kad šie atvestų grupės fanes ir jie galėtų rinktis, su kuo, žinote, “pasišnekučiuoti”. O šios vargšės merginos tiesiog sėdėjo apačioje ir laukė, ar jas kas nors išsirinks, jos nekalbėjo, jos net nesiuvinėjo.

Peggy Lipton

Paul’as lovoje nutilo. Mes mylėjomės, ir kurį laiką mano nerimas atslūgo, bet kai jis užmigo, supratau, kad jį prarandu. Kurį laiką gulėjau ir verkiau, Paul’ui nežinant, tada atsikėliau, susirinkau drabužius ir tyliai išslinkau pro duris.

Joan Baez

Kambarių visiems neužteko, todėl Džonas pasakė, kad galiu likti jo kambaryje. Aš nuėjau miegoti, o jis atėjo vidury nakties ir, manau, pajutęs kad reikia, ėmė prie manęs kabinėtis, labai neentuziastingai.

Peggy Lipton

Ar Paul’ui tai rūpėjo taip, kaip man? Ar sugebėsiu jį pakankamai seksualiai sužavėti? Ar jis dar kada nors norės būti su manimi?

Joan Baez

Pasakiau: “Džonai, žinai, aš tikriausiai esu toks pat pavargęs kaip ir tu, ir nenoriu, kad jaustųmeisi tai turįs atlikti už mane…” O jis atsakė: “O, brangioji! Noriu prisipažinti, koks palengvėjimas! Juk matai, na, galima sakyti, kad mane jau išdulkino apačioje….”.

Abu pasijuokėme ir nuėjome miegoti.

Peggy Lipton

Aš žinojau, kad Paul’as manęs nebenori, todėl viskas baigėsi. Gyvenimas buvo baigtas.

Ringo Starr

Tai buvo nuostabi diena. Naktis nebuvo tokia puiki, nes atrodė, kad ji niekada nesibaigs. Praėjus 12 valandų atrodė: “Viešpatie, duok mums pertrauką…”

Pagal Vice.com

 

You may also like