LSD

Kas nutiko vienu kartu suvartojus 550 LSD dozių?

“Nors LSD perdozavimo patirtis visiems dalyviams buvo sunki, atrodo, kad būta nenuspėjamų, teigiamų pasekmių, kurios svyravo nuo psichikos ligos simptomų pagerėjimo iki fizinio skausmo ir morfino abstinencijos simptomų sumažėjimo. Be to, neatrodo, kad LSD perdozavimas ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu būtų pakenkęs vaisiui”

1997-ais metais 12 metų mergaitė, kurios tapatybė neatskleidžiama (vadinsime Violeta), susipažino su psichinės sveikatos apsaugos sistema. Ji teigė, kad kentėjo nuo haliucinacijų, daug elgesio problemų, taip pat sunkios depresijos. Mergaitė atskleidė, kad daugelį metų girdėjo balsus galvoje.

Jos istorija analizuojama Britų Kolumbijos universiteto mokslinėje publikacijoje, kurioje apžvelgiami ekstremalaus LSD kiekio vartojimo atvejai. Gydytojai Violetos bipoliniam sutrikimui išrašė antidepresantus, tačiau padėtis buvo sunki nuo pat pradžios. Mergaitės šeima buvo nestabili ir ji rūkė kanapes nuo vienuolikos metų. Nuo 13-14 Violeta nereguliariai vartojo magiškuosius grybus o kartą išbandė MDMA ir LSD. Kai Violetai sukako 15, vasaros vakarėlio metu nutiko ypatingas incidentas.

Skysto LSD tiekėjas padarė skaičiaus po kablelio klaidą ir vietoje normalios 100 mcg dozės, jis pardavė 1000 mcg LSD. Violeta išgėrė savo stiklinę ir dar subaigė likučius iš kitų dviejų stiklinių, taip savo dozę pakeisdama iki 11-12 kartų didesnės už įprastą.

Narkotikus ji vartojo apie 10 valandą vakaro, santykinai tuščiu skrandžiu. Draugai stebėjo keistą Violetos elgesį 6,5 valandas, net keistesnį nei matomas suvartojus įprastą dozę. Tada jai nutiko tai, ką stebėjusieji apibūdino kaip traukulius.

Užsirakinusi galūnės embriono pozoje, Violeta paprasčiausiai išsijungė. Buvo iškviesta greitoji, tačiau po 10 min. atvykus paramedikams, mergina buvo reaguojanti į aplinką ir aktyvi. Violetą nugabeno į ligoninę, kur jai buvo diagnozuoti traukuliai.

Tada viskas pasidarė dar keisčiau.

Pasak tyrimo autorių, traukulių diagnozė kelia daug abejonių, nes Violeta nepatyrė jiems būdingų simptomų. Kai į ligoninę dukros aplankyti atvyko tėtis, ji jam tarė: “tai baigėsi”.

Jis pamanė, kad Violeta kalba apie LSD incidentą, tačiau mergina mintyse turėjo bipolinį sutrikimą. Ji norėjo pasakyti, kad bipolinis sutrikimas išgydytas. Vėliau Violetos psichiatras ir terapeutas pranešė apie reikšmingus pakitimus jos dvasinėje sveikatoje.

Po vienerių metų jai visiškai neliko jokių riekšmingų simptomų, mergina nustojo vartoti vaistus. Jos gydytojai pažymėjo, kad “Violeta turi stabilų darbą, stabilius ir teigiamus ryšius su draugais ir yra užmezgus gerus profesinius santykius”.

Praėjus trylikai metų, ji vis dar sveika. Panašu, kad LSD perdozavimas iš tiesų išgydė Violetos dvasines ligas.

Įdomu, kad tame pačiame vakarėlyje dalyvavo dar viena mergina, vardu (vardas pakeistas) Agnė. Ji išgėrė tik pusę stiklinės LSD praturtinto vandens, todėl standartinę dozę mergina viršyjo 5 kartus. Agnė buvo nėščia, tačiau to dar nežinojo. Nepaisant perdozavimo, mergina pagimdė sveiką sūnų, kuriam dabar 19 metų. Jis sportiškas, inteligentiškas, gerai mokosi ir yra socialiai aktyvus. Pasak mokslininkų, nepanašu, kad LSD prieš gimimą būtų jį kažkaip neigiamai paveikęs.

Jei pirmos dvi istorijos dar nepadarė įspūdžio, perskaitykite trečią.

50 metų moteris, vardu Ana (vardas pakeistas), būdama 20 metų persirgo laimo liga su komplikacijomis, o LSD perdozavimo metu jautė stiprų skausmą pėdose ir kulkšnyse, dėl kurio 10 metų vartojo morfiną. 2015 metų rugpjūtį moteris pro nosį suvartojo, kaip jai atrodė, kokaino. Iš tiesų ten buvo LSD miltelių formoje. 550 rekreacinių dozių. Po 15 minučių Ana suprato, kad kažkas negerai ir pakvietė savo sugyventinį, kuris pastebėjo, kad buteliukas su LSD buvo padėtas į kitą vietą. Kilstelėjęs buteliuką jis suprato, kas nutiko, o Ana ėmė smarkiai vemti. Ji vėmė dažnai kitas 12 valandų, kurias vėliau vargiai prisiminė. Kitas 12 valandų moteris jautėsi maloniai apsvaigusi, nors vis dar vėmė retkarčiais.

Sugyventinis, stebėjęs viską iš arti teigė, kad Ana daugiausiai sedėjo ant fotelio atmerktomis arba užmerktomis akimis, daug vėmė, seilėjosi ir retkarčiais šūkčiodavo pavienius žodžius. Dar po 10 valandų moteris pradėjo rišliau bendrauti, praėjus dar 12, ji atrodė visiškai sveika. Viso LSD poveikio metu, sugyventinis rūpinosi, kad ji gautų vandens ir maisto.

Po incidento moteris pajuto, kad pėdų ir kulkšnių skausmas beveik išnyko. Ji nustojo gerti morfiną ir vaistus nuo skausmo, bet vėliau, kiek padidėjus skausmui vėl ėmėsi vaistų. Tada pradėjo mikrodozuoti LSD ir 2018 metais visiškai metė morfiną.

Išvados?

Darosi vis aiškiau, kad psichodelikai pasižymi dideliu terapiniu potencialu, nors jie ir nėra panacėja. Juo labiau LSD perdozavimas negali būti vadinamas gydymo priemone. Mokslininkai taip pabrėžė, kad šių atvejų tyrimai paremti tik liudijimais todėl jokie kraujo ar šlapimo mėginiai analizei nebuvo paimti. LSD tyrimai nėra dažni, o perdozavimas medicininiame kontekste dar nebuvo tirtas, todėl šie trys atvejai gali suteikti vertingų žinių, ko galima tikėtis tokioje situacijoje.

Mokslininkai pabrežė, kad perdozavimas sukėlė didelį stresą visiems trims tyrimo subjektams, tačiau buvo svarbių ir neprognozuotų padarinių.

“Nors ši patirtis visiems dalyviams buvo sunki, atrodo, kad būta nenuspėjamų, teigiamų pasekmių, kurios svyravo nuo psichikos ligos simptomų pagerėjimo iki fizinio skausmo ir morfino abstinencijos simptomų sumažėjimo. Be to, neatrodo, kad LSD perdozavimas ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu būtų pakenkęs vaisiui”.

Šių atvejų tyrimų išvados pateiktos Journal of Studies on Alcohol and Drugs.

You may also like