La Calavera Catrina

Garsioji iliustracija vadinama “La Calavera Catrina” (kaukolė Katrina) – ji buvo publikuota įsibegėjant Meksikos revoliucijai ir vaizdavo aukštuomenės moterį kaip skeletą, dėvintį puošnią prancūziško stiliaus skrybelę: tai buvo tarsi vizualinis nekrologas privilegijuotai klasei. Ji tapo meksikiečių, paniekinusių vietinę kultūrą ir bandžiusių apsimesti europiečiais simboliu. Jos išvaizda šaukte šaukia, kad prabrangūs skarmalai nėra svarbūs: mirtis vistiek visus išlygins.

Pirkti

La Calavera Catrina

Jos kaklą supa megėjiškas įtvaras, jauna mergina sėdi dulkėse, atsirėmusi į sieną, o iš rankų ir burnos, skausmingai gaudant oro gurkšnius, varva kraujas. Abejingai stebėdama prie jos artėjantį ginkluotą pareigūną, ji atrodo susitaikiusi su savo likimu. “Ramiai vaike”, sako policininkas. “Sraigtasparnis jau skrenda tavęs paimti. Jis greitai bus čia, ramiai, ramiai, tau bus viskas gerai, tik laikykis.” Jos gyvybė užgęso ligoninėje.

Pirkti

Guadalupe López Esquivel

21-erių metų narkotikų kartelio lyderė María Guadalupe López Esquivel, žinoma La Catrina pseudonimu, buvo nužudyta Meksikoje, jos gerai ginkluoto būrio ir policijos susišaudymo metu. Įprastai Meksikos narkotikų karteliuose moterys yra išnaudojamos ir skriaudžiamos, todėl lyderėmis tampa ypatingai gudrios, žiaurios ir bebaimės merginos.

Džemperis
Džemperis
Džemperis