Aripripazolas

Vaistų žinynas

Aripripazolas yra atipinis antipsichotinis vaistas. Daugiausiai naudojamas gydyti šizofreniją ir bipolinį sutrikimą. Kartais naudojamas kaip papildomas medikamentas gydyti sunkiai depresijai, nervinių tikų sutrikimams, su autizmu susijusiam irzlumui. Vartojamas oraliniu būdu arba atliekant injekciją į raumenį. Cochrane organizacijos tyrimai rodo, kad efektyvumo įrodymai gydant šizofreniją nėra tvirti.

Aripripazolo šalutinis poveikis

Vemimas, mieguistumas, svaigstanti galva, svorio augimas ir motorikos sutrikimai. Galimas pavojingas šalutinis poveikis: neuroleptinis piktybinis sindromas, vėlyvoji diskezija, anafilaksinis šokas. JAV Federalinei maisto ir vaistų administracijai sukėlė įtarimą mokslininkų pranešimai, kad pacientus, vartojančius šiuos vaistus, vargina nevaldomi lošimo, persivalgymo, pirkimo ir seksualinių impulsų protrūkiai.

Sunki depresija

Aripripazolas yra efektyvus papildomas medikamentas gydyti sunkiam depresijos sutrikimui. Nauda: maža – vidutinė, gyvenimo kokybė ir funckionalumas nepagerėja.

Bipolinis sutrikimas

Aripripazolas yra efektyvus vaistas gydant ūmios manijos epizodus, vaikams, paaugliams ir suaugusiams sergant bipoliniu sutrikimu. Nenaudingas gydant bipolinę depresiją. Kartais naudojamas su kitais nuotaiką stabilizuojančiais medikamentais, tačiau kyla šalutinio poveikio pavojus.

Kiti antidepresanto pavadinimai

Abilify

Arisppa

Aripiprazole Teva